Zabawki


Koty jako domowe pieszczochy towarzyszą człowiekowi od wieków. Mimo, że postrzegane są jako samotniki i chętnie chodzą swoimi ścieżkami, to bardzo dobrze sobie radzą w relacjach z człowiekiem. To tylko my zapominamy, że kot ma swoje potrzeby, a nie znając natury Mruczka przypisujemy mu złośliwości. Drapanie ścian, mebli, na takie kocie zachowania skarżą się właściciele zwierząt, a wystarczy kupić drapak dla kota i to najlepiej już w momencie, kiedy decydujemy się na kota w domu.

Po co kotu drapak?

Zacznijmy od tego, dlaczego kot drapie. Nie chodzi o ostrzenie pazurków, ale o złuszczenie starej osłony pazurów i zaznaczenie swojego terytorium. Niektórzy właściciele kotów nie wiedzą, że kot posiada gruczoły zapachowe i że znajdują się one w opuszkach łapek, nie zdają sobie sprawy, że kot w ten sposób wizualnie i zapachem pokazuje "tu mieszka kot" - taka jego natura. Dlatego, żeby uchronić meble od zniszczenia musimy zaopatrzyć kota w drapak i postawić go w ulubionym miejscu Mruczka.

Rozwijaj zmysły i umiejętności kota przez zabawę

Koty wbrew opinii, że są samotnikami lubią być w centrum zainteresowania i chcą się bawić. Instynkt łowcy każe im gonić za piłką czy nakręcaną myszką. Pewnie, że kulka papieru też jest fajna, ale piszcząca pluszowy gryzoń czy piórko na patyku jest o wiele ciekawszy. Dla kociąt jest to sposób na rozwijanie zmysłów, dla dorosłego osobnika – sprawdzenie. Zabawki i drapaki dla kotów to koci niezbędnik.

Drapaki i zabawki dla kota – sklep internetowy

W naszym sklepie kupisz drapaki typu słupki czy wielopiętrowe drapaki z domkiem, piłki dla kota, zabawki kong i wiele innych kocich akcesoriów od takich producentów jak Trixie, Varro, Zolux. Kocie szczęście, brak zniszczeń w mieszkaniu i zero Twojej frustracji to drapaki i zabawki z naszego sklepu.

na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 36 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 36 elementów


© 2019 Marlazoo - Wszelkie prawa zastrzeżone.