Bezpieczeństwo psa w podróży

Święta zbliżają się wielkimi krokami, a po nich majówka. Wreszcie trochę odpoczniemy, pobędziemy z bliskimi, odwiedzimy krewnych czy znajomych. Większość z nas zabierze swojego psa w podróż.

Bezpieczeństwo jest zawsze na pierwszym miejscu. Zapinamy pasy, montujemy dziecięce foteliki.

A czy zadbaliście już o komfort i bezpieczeństwo Waszego psa w aucie?

Oto przegląd najlepszych zabezpieczeń do auta.

  1. Transportery dla psów

Najczęściej i najchętniej wybierana grupa. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów transporterów. Różnią się one od siebie między innymi materiałem wykonania, wielkością, kolorem. Cześć z nich posiada otwierany sufit, inne są bardziej zabudowane.

Przy wyborze najważniejszy jest wybór odpowiedniego rozmiaru. Powinien być tak duży, aby nasz pupil mógł swobodnie zmieniać pozycję. Ważne jest to, aby transporter umieścić na podłodze lub na tylnym siedzeniu i zabezpieczyć pasami. Tylko to zagwarantuje nam, że podczas hamowania nasz pies jest dostatecznie unieruchomiony i przy ewentualnym hamowaniu nie zrobi krzywdy ani sobie, ani nam.

  1. Szelki dla psów

Bardzo wygodne rozwiązanie , gdy nie mamy w aucie za dużo miejsca. Klamra szelek pasuje do zapięcia pasów bezpieczeństwa, co umożliwia bezpieczne przypięcie psa w samochodzie. Klamra pasuje do prawie wszystkich typów pojazdów, zapina się tak samo jak pasy bezpieczeństwa, jednym ruchem.

Dodatkowym atutem jest to, że szelki zakłada się bardzo łatwo oraz możliwość połączenia ich z klasyczną smyczą.

  1. Transporter kojec do auta

Podobny do zwykłego transportera. Różni się materiałem, z którego jest wykonany. Jest uszyty ze wzmocnionego materiału, dzięki czemu jest mocny i można go złożyć.

Pies w samochodzie

Pamiętajmy! Nieupięty pies w aucie podczas gwałtownego hamowania zostanie wyrzucony do przodu. Stwarza to zagrożenie nie tylko dla psa, ale także dla osób przebywających w aucie.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwieceń Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zarejestruj konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się do konta albo odzyskaj hasło