Jakie zabawki powinien mieć Twój kot?

Każdy kot szuka sobie zajęcia i czegoś co go zainteresuje. Wyjdź mu na przeciw i dostarcz odpowiednie akcesoria i zabawki aby Twój kot mógł spędzać czas miło i przyjemnie. Nasz kotek powinien mieć różnorodność w sposobie zabawy.

Jakie zabawki dla kota kupować?

Zasada jest prosta - najlepsze są te, którymi kot będzie się chętnie bawić :))
Niektóre koty są wybredne, jeżeli chodzi o wybór zabawki, dla niektórych największą radością jest zgnieciony kawałek papieru - byle się ruszał i kulał. Dużo zależy od wieku i charakteru.
Niemniej jednak obowiązkiem naszym jest zapewnienie kociemu przyjacielowi wyboru - on sam zdecyduje.
Na rynku jest obecnie dostępnych całe mnóstwo zabawek dla kotów. Są one dostępne w różnych rozmiarach, kolorach i zrobione z różnych materiałów.

Koty uwielbiają polować :)

Przy wyborze zabawki warto wziąć pod uwagę zaspokojenie ich instynktu łowieckiego. Dobrze sprawdzają się wszelkiego rodzaju myszki. Jest ich całe mnóstwo: pluszowe, sizalowe, nakręcane, z kocimiętką - do wyboru, do koloru.
Świetną propozycja są też myszki albo piórka na wędce. Można zaangażować się wtedy w zabawę z naszym mruczkiem albo powiesić mu w dostępnym miejscu, tak, aby mógł sam się bawić.
Ciekawym i praktycznym rozwiązaniem są też drapaki dla kota, do których są już przymocowane zabawki. Są dodatkową motywacją dla kota, aby ostrzenie pazurków odbywało się tam, gdzie powinno.
Niezbędnikiem są też plastikowe piłeczki z grzechotką - turlają się, grzechocą i są kolorowe - czego chcieć więcej? Większość kotów je uwielbia :)
Warte uwagi są też tunele - kryjówki, w których nasz łowca może się ukryć. Najczęściej można je dodatkowo łączyć z domkiem, który stanowi dodatkowe miejsce do chowania i zabawy.
Coraz częściej producenci mają w ofercie zabawki edukacyjne dla kota. Wśród nich znajdziemy magiczne pudełka z kulkami czy okrągłe tory z piłeczkami.

A jaka jest ulubiona zabawka Waszego Kota?

Moje zdecydowały się na asortyment pokoju moich synów, ostatnio małe maskotki i minikule do bilardu :))

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwieceń Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zarejestruj konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się do konta albo odzyskaj hasło