Kocie śpiochy

Koty uwielbiają spać, z tego też powodu tak często się "przeciągają". Kot śpi przez zdecydowanie większość czasu swojej doby, czy więc śpiący kot to coś normalnego a wręcz bardzo częstego?.

Czy też masz wrażenie, że Twój kot ciągle śpi?

Koty śpią 15-20 godzin na dobę. Kto z nas by tak nie chciał? :) Ich największa aktywność przypada na godziny poranne i wieczorne. Wynika to z tego, że w przyrodzie to najlepszy  okres polowań. Pamiętajmy, że koty to drapieżniki, polowanie mają we krwi. W dzień odpoczywają, by w nocy zdobyć pożywienie. Zauważmy, że podczas snu koty nie tracą czujności - to kolejne przystosowanie do dzikiego życia, ułatwia to odparcie niespodziewanego ataku lub pogoń za pożywieniem.

Jak więc wygląda koci dzień?

Po upolowaniu śniadania w postaci wypełnionej pyszną karmą miski dla kota, mruczki udają się na drzemkę.  Większość kocich przyjaciół potrafi drzemać cały dzień. Niektóre uaktywniają się na kilka godzin w ciągu dnia, inne wolą spokojnie obserwować , co się dzieje wokół, inne szukają spokojnego azylu i… śpią. Jak już się ożywią pamiętajmy, żeby dać im się wyszaleć. Bawmy się ze swoimi kociakami.

Czy wszystkie koty śpią tyle samo?

Nie. Dużo zależy od wieku kota. Najwięcej snu potrzebują młode kociaki i starsze koty. Najmniej śpią koty w średnim wieku. Spore znaczenie ma też pora roku. Wiadomo, im zimniej, tym więcej śpią. Koty dostosowują swój rytm dnia do naszego życia. Gdy wychodzimy do pracy odpoczywają, jak wracamy stają się bardziej aktywne, by właściciel mógł poświęcić im czas i się z nimi pobawić.

A jak Wasze kociaki? Też śpią całymi dniami, a w nocy szaleją?

W kolejnym wpisie na blogu podpowiemy jak zapewnić kociemu przyjacielowi komfortowy sen.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwieceń Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zarejestruj konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się do konta albo odzyskaj hasło