... przede wszystkim w kolorowych magazynach zobaczyć można właścicieli psów w różnorodnych ubraniach – sukienkach, spodenkach, bluzkach, a nawet całych garniturach i sukniach ślubnych! Jak jednak ubrać zwierzę, aby odzież nie stanowiła dla niego jedynie ozdoby?

  Przede wszystkim musimy ubranko dobrać do konkretnej pory roku. Puchowy, gruby kubraczek z futerkiem raczej nie sprawdzi się latem, kiedy temperatury sięgają 30 stopni, tak samo jak mało praktyczne mogą być spodenki z lekkiego i zwiewnego materiału założone w najzimniejszą porę roku. Oczywiście ciężko jest dobrać najlepsze rozwiązanie, ale warto zwracać uwagę na grubość materiału oraz jego wytrzymałość – pamiętajmy, że psy, koty, a nawet króliki czy inne zwierzątka kochają się brudzić, a codzienne pranie ubranek jest niepraktyczne.

  Po drugie nie można zapomnieć o tym, że ubranko musi być dopasowane pod względem wielkości psa. Szczeniaczkowi nie możemy dać ubranka dla dorosłego psa, w którym najnormalniej w świecie zniknie i będzie mógł wychodzić przez jego rękawki. Ta sytuacja ma się także do kociąt czy innych małych przyjaciół. Nie odwrotnie jest z dorosłymi zwierzętami, które po pierwsze, raczej nie zmieszczą się w za małe dla siebie ciuszki, a nawet jeśli to będą się dusić. Musimy mieć na względzie wygodę naszego pupila podczas noszenia ubrania. Jeśli się dusi, wierci, coś mu przeszkadza, to z pewnością nie jest to ubiór dla niego.

  Materiał. Wybór ubrania w odpowiednim, nieuczulającym materiale to także kwestia bardzo ważna, gdyż wiele ras psów, a nawet kotów czy innych zwierząt jest uczulonych na wszelkie alergeny, które także znajdują się w materiałach. Pamiętaj, aby reagować natychmiastowo. Dlatego ważne jest także to, aby ubranie było możliwie jak najwygodniejsze do zdjęcia – z suwakiem, na rzepy czy luźno naciągane.

  Ostatnia kwestią jest estetyka. Jeśli kochamy naszego pupila to patrzmy na to, aby wyglądał on jak najlepiej w danym ubraniu. Opcji kolorystycznych i modelowych na rynku jest wiele, więc nie ma co brać pierwszego lepszego wzoru. Przemyślane ubranie da nam w efekcie modnego i stylowego zwierzaka.