Sierść w kawie? Czyli kilka słów na temat wiosennej pielęgnacji psa

Nadeszła! Wreszcie! Długo wyczekiwana wiosna za oknami, słońce zaświeciło trochę mocniej i zobaczyliśmy ją! SIERŚĆ jest wszędzie. Jak zadbać o swojego pupila na wiosnę? Kilka cennych wskazówek w naszym blogu.

Wiosenna pielęgnacja psa, czyli co zrobić gdy pies gubi sierść

Po pierwsze wyczesywanie

Linienie jest normalnym zjawiskiem. Wszystkie psy i koty wymieniają sierść. Jedne gubią jej więcej, inne mniej, w zależności od rasy i predyspozycji, rodzaju i struktury sierści.

Zawiodę Was, nie ma żadnej magicznej mikstury, żadnego proszku, cudownego szamponu, po którego użyciu sierść nie wyleci. Wyleci zawsze. Jedyne co możemy zrobić, aby złagodzić nieprzyjemne skutki linienia to regularne wyczesywanie. Zimą też to robiliśmy, tylko rzadziej. Teraz musimy zadbać o większą systematyczność i czesać pupila codziennie tak długo, aż na szczotce czy grzebieniu nic nam już nie będzie zostawać.

Na rynku dostępne są różne przybory do pielęgnacji i czesania psów. Dużą popularnością cieszą się rękawice do pielęgnacji. Można je stosować na sucho do czesania i na mokro do kąpieli. Duże uznanie też mają różnej wielkości szczotki i grzebienie dla psów. Szczotki mogą być wykonane z różnego włosia.

Po drugie kąpiel

Po zimie warto psa nie tylko porządnie wyczesać, ale i wykąpać. Psa należy kąpać kilka razy w roku oraz zawsze wtedy, gdy jest to konieczne - kto nie miał psa w błocie po spacerze, ręka w górę! :) Do kąpania psa należy użyć specjalnych kosmetyków do tego przeznaczonych, dostępne są w każdym sklepie zoologicznym. Pamiętajmy też o odżywce, dzięki której sierść nie będzie się plątać i będzie błyszcząca.

Jeżeli strzyżenie to psi fryzjer. Na wiosnę warto także zadbać o fryz naszego pupila. Psi fryzjer sam dobierze odpowiednie kosmetyki, wykąpie, wyczesze, wysuszy i ostrzyże.

Po trzecie cierpliwość

Sierść będzie, tylko w mniejszych ilościach. Musimy się jej na bieżąco pozbywać. Odkurzacze, wałki czyszczące na lep, rękawice do zbierania sierści, każdy ma swój sposób.

Na rynku w ostatnim czasie pojawiło się nowe urządzenie, które pomoże nam utrzymać dom w ładzie - Sofie Mamibot. Sofie to designerski, poręczny robot cyklonowy do odkurzania wszelkiego rodzaju tapicerki oraz tkanin na pościelach lub zasłonach w naszym domu. To urządzenie pozwoli alergikom na łatwe pozbycie się roztoczy z płaskich, materiałowych powierzchni i przeprowadzi wstępną dezynfekcję dzięki ultrafioletowej lampie i silnej mocy zasysania. Odkurzacz pomoże we wprowadzeniu do Twojego domu zdrowego i komfortowego stylu życia bez zarazków, wirusów, sierści i roztoczy zalegające we wnętrzach mebli i tkanin.

Poznaj odkurzacz do sierści Sofie Mamibot!

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwieceń Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zarejestruj konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się do konta albo odzyskaj hasło