Zwierzęca rewia mody, czyli w co ubrać swojego pupila!

Często w kolorowych magazynach można zobaczyć właścicieli psów w różnorodnych ubraniach – sukienkach, spodenkach, bluzkach, a nawet całych garniturach i sukniach ślubnych! Jak jednak ubrać zwierzę, aby odzież nie stanowiła dla niego jedynie ozdoby?

  Przede wszystkim musimy ubranko dobrać do konkretnej pory roku. Puchowy, gruby kubraczek z futerkiem raczej nie sprawdzi się latem, kiedy temperatury sięgają 30 stopni, tak samo jak mało praktyczne mogą być spodenki z lekkiego i zwiewnego materiału założone w najzimniejszą porę roku. Oczywiście ciężko jest dobrać najlepsze rozwiązanie, ale warto zwracać uwagę na grubość materiału oraz jego wytrzymałość – pamiętajmy, że psy, koty, a nawet króliki czy inne zwierzątka kochają się brudzić, a codzienne pranie ubranek jest niepraktyczne.

  Po drugie nie można zapomnieć o tym, że ubranko musi być dopasowane pod względem wielkości psa. Szczeniaczkowi nie możemy dać ubranka dla dorosłego psa, w którym najnormalniej w świecie zniknie i będzie mógł wychodzić przez jego rękawki. Ta sytuacja ma się także do kociąt czy innych małych przyjaciół. Nie odwrotnie jest z dorosłymi zwierzętami, które po pierwsze, raczej nie zmieszczą się w za małe dla siebie ciuszki, a nawet jeśli to będą się dusić. Musimy mieć na względzie wygodę naszego pupila podczas noszenia ubrania. Jeśli się dusi, wierci, coś mu przeszkadza, to z pewnością nie jest to ubiór dla niego.

  Materiał. Wybór ubrania w odpowiednim, nieuczulającym materiale to także kwestia bardzo ważna, gdyż wiele ras psów, a nawet kotów czy innych zwierząt jest uczulonych na wszelkie alergeny, które także znajdują się w materiałach. Pamiętaj, aby reagować natychmiastowo. Dlatego ważne jest także to, aby ubranie było możliwie jak najwygodniejsze do zdjęcia – z suwakiem, na rzepy czy luźno naciągane.

  Ostatnia kwestią jest estetyka. Jeśli kochamy naszego pupila to patrzmy na to, aby wyglądał on jak najlepiej w danym ubraniu. Opcji kolorystycznych i modelowych na rynku jest wiele, więc nie ma co brać pierwszego lepszego wzoru. Przemyślane ubranie da nam w efekcie modnego i stylowego zwierzaka.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwieceń Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zarejestruj konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się do konta albo odzyskaj hasło